Domov dôchodcov: postaráme sa o všetko za Vás!

domov dôchodcov

užite si starobu

Domov predstavuje istotu a stabilitu pre každého človeka. Je to určitá záruka toho, že sa máme kam vrátiť a nájsť útechu aj v tých komplikovanejších životných situáciách. V seniorskom veku často dochádza k tomu, že je táto naša istota ohrozená.

Človek sa vekom stáva rovnako zraniteľným ako keď bol dieťaťom. Svet je pre neho menej pochopiteľný a prijať zmeny v ňom je čoraz zložitejšie a ťažšie. Domov dôchodcov vie poskytnúť túto istotu a pomôcť jeho obyvateľom adaptovať sa do rýchleho a moderného sveta.

Čo poskytuje súkromný domov dôchodcov?

Ak sa pozrieme na ponuku služieb v tejto oblasti, tak zistíme, že je pomerne bohatá a ponúka nám rôzne možnosti. Väčšina súkromných penziónov pre seniorov poskytuje podobné služby a snaží sa nalákať na rôzne benefity. Práve to ich výrazne odlišuje.

Služby ako strava, upratovanie, lekárska starostlivosť a pomoc pri bežných činnostiach sú samozrejmosťou vo väčšine penziónov. Zariadenie pre seniorov by však malo vytvárať domovskú atmosféru, ktorá dá jeho obyvateľom naozajstný pocit domova, bezpečia a poskytne im útočisko.

V našom penzióne sa stanete súčasťou komunity, ktorá žije aktívnym životom. Každý obyvateľ nášho domova disponuje rôznymi zručnosťami a skúsenosťami, o ktoré sa podelí s ostatnými obyvateľmi. Takto sa navzájom učíme rôzne zručnosti.

Čo sa týka služieb, tak tu nájdete kozmetiku, kaderníctvo, pedikúru i manikúru. Celá budova je pravidelne upratovaná a tiež sa postaráme o poriadok vo vašom apartmáne. Súčasťou starostlivosti a prevencie je i lekársky dohľad. Spolupracujeme s viacerými odborníkmi, ktorí zabezpečujú skríning, preventívne i odborné vyšetrenia.

Jednotlivé apartmány sú veľmi svetlé a útulné. Snažili sme sa priniesť do nich pozitívnu energiu, ktorá je ešte zosilnená teplými farbami. Zariadenie izieb je rovnaké a nájdete tu kuchynský, obývačkový a spálňový kútik. Samozrejme uvítame, ak si apartmán zútulníte a prinesiete si svoje osobné predmety, prípadne iný nábytok. Je pre nás dôležité, aby ste sa tu cítili príjemne a domácky. Každý apartmán je vybavený toaletou a kúpeľňou.

Podobne ako o poriadok v izbe sa postaráme i o vašu bielizeň. Dostanete ju späť priamo do izby krásne vypranú a vyžehlenú. Uvedomujeme si, že u mnoho starších ľudí sú bežné denné činnosti veľmi namáhavé, preto poskytujeme pomoc pri rôznych bežných úkonoch.

Rešpektujeme individualitu a vieme tomu prispôsobiť i naše služby. Ceníme si skúsenosti našich obyvateľov a je pre nás dôležité, aby ste sa cítili užitočnými. Sme presvedčení o tom, že práve to je pre každého človeka hnacím motorom.

Stravovanie u nás

Zdravá a čerstvá strava

Zdravá strava

Každý obyvateľ, ktorý k nám príde, má určité návyky v stravovaní. Často je preto veľmi náročné pripraviť jedlo, ktoré bude chutiť toľkým rôznym ľuďom. My sme však otvorení novým podnetom a nápadom. V prvom rade je pre nás dôležitá pestrá a domáca strava, ktorá je pripravovaná s láskou. Využívame miestne suroviny, ktoré sú čerstvé a zdravé.

Taktiež pripravujeme jedlá pre ľudí, ktorí musia dodržiavať rôzne diéty. Musíme priznať, že väčšina našich návštevníkov má určité obmedzenia, čo asi prirodzene prichádza s vekom. Naši kuchári sa každý deň snažia pripraviť jedlo, ktoré bude plnohodnotné a zdravé.

K dispozícii je reštaurácia, kam si môžete pozvať i vaše návštevy. Náš penzión je otvorený a priatelia či rodinní príslušníci vás môžu kedykoľvek navštíviť. K dispozícii máte celý areál penziónu. Môžete si vychutnať kávu, či kokteily, ktoré sa tu pripravujú. Špecialitou sú dezerty, ktoré sú vždy čerstvé a pripravované z domácich surovín.

Môžete ochutnať klasické domáce jedlá, ale taktiež skúsiť nové chute z rôznych svetových kuchýň, ktoré sú oblečené do moderného šatu.

Od nás to máte všade na skok

Penzión sa nachádza v blízkosti centra mesta, máte to na skok na tržnicu, do obchodu, do kostola i k lekárom. Môžete tiež využiť autobusovú stanicu, kde jazdia spoje priamo do väčších miest a spraviť si tak výlet.

Kultúra spestruje život

kultúra

kultúra osvieži život

Rovnako ako základné životné potreby i kultúra je súčasťou v živote nášho penziónu. S našimi obyvateľmi pravidelne organizujeme rôzne podujatia, ale taktiež mávame i divadelné popoludnia, či výlety do kina, ktoré sú mimoriadne obľúbené.

Navštevujeme i rôzne miestne spoločenské akcie. Zaujímame sa o dianie v meste a snažíme sa tiež prispieť svojou malou časťou. Pravidelne organizujeme výlety do kúpeľov, prípadne navštevujeme kúpalisko. Výlety sú medzi našimi obyvateľmi veľmi obľúbené.

Praktické záležitosti a domov dôchodcov cena

U nás neplatíte žiadne vstupné poplatky. Platba je nastavená na mesačnej báze, teda presne viete, koľko zaplatíte. V cene je ubytovanie, stravovanie a ostatné doplnkové služby.

Snažíme sa, aby bol náš domov prispôsobený čo najviac potrebám obyvateľov, preto ho môžeme s radosťou a hrdosťou označiť ako vhodný domov dôchodcov pre imobilných. Aj napriek tomu, že naša budova má viacero poschodí, dostanete sa ľahko všade. Súčasťou je výťah a rôzne iné pomôcky pre lepšie a bezpečnejšie pohybovanie sa.

Bezpečnosť je prvoradá

Bezpečnosť je pre nás dôležitá. Celý areál je pod kamerovým systémom a je tiež strážený bezpečnostnou službou. Je tu k dispozícii 24 hodinová recepcia, ktorá vám v prípade nutnosti pomôže.

K dispozícii je tiež bezplatné parkovanie priamo vo dvore, takže to tiež uľahčuje pohyb a podporuje mobilitu obyvateľov.

Mnoho našich seniorov žije moderným súčasným životom a chce mať k dispozícii i také výdobytky ako je WiFi pripojenie, či počítač. Samozrejme to podporujeme a radi pomôžeme s bežnými úkonmi.

Veľmi žiadanou službou je i pomoc s administratívnymi úkonmi. Ak obyvatelia potrebujú pomoc pri vybavovaní na úradoch, prípadne poradiť s účtami, tak im radi podáme pomocnú ruku.

új cafetéria

vándor magyar

nanette city home

lakásfelújítás budapest

villány szállás panzió

bora bora lounge

vision master

wolverines

makói képeslap

szigetelőanyag centrum

kaltfa

magyar logisztika

hírek magyar logisztika

country fleur

wellness hotel szálloda

nyilaszáró ablak

híd főterek

mkle

összefogás párt

hungária értékpapír

plasztikai sebészet budapest

munkavédelemi tűzvédelemi

kolesz doki

bikavér borház

mes parasport

fezől stúdió

texas nyelviskola

szállás pécs.hu

fpress

van pénz

online marketing

e-baby outlet

tardosi sport tábor

az új munka törvény könyve

pearlclub

van pénz

canis

imerys kilnfurniture

web sailor

személyzet felvétel

flort cafe

mosópor szállítás

restaurant job

hary pódium

épgép duna

autószállítás budapest

mazsi autós iskola

sutis krimi

pollen allergia

görög udvar

apollo auto

duna higiénia

eureview

érdi napsugár

hypertext

építész sport

aerobic mix

bordás csövek

alexmoving budapest

pixi stúdió

infocorner

pannon start

mach tech